HİZMETLERİMİZ
BİLGİLENDİRME
Ana Sayfa Erkek Kısırlık Testi Nasıl Yapılır?
Erkek kısırlık testi nasıl yapılır?

Erkek kısırlık testi (spermiogram) nasıl yapılır?

 

Erkek kısırlığında, erkeklerin ilk yaptırması gereken erkek kısırlık testi spermiogram testidir. Spermiogram testi orgazma sonucu dışarıya atılan semen yada meni adı verilen sıvıdan çalışılmaktadır. Laboratuvarımızda özel sperm verme odaları bulunmaktadır. Dilerseniz video player ile video izleyebilirsiniz.

 

Spermiogram testi yapılmadan önce uyulması gereken kuralların en başında 3-4 günlük bir cinsel gelmektedir. Bu 3-4 günlük süre içerisinde hiçbir şekilde boşalmamalısınız. Bu süre testin doğruluğunu etkilememesi açısında önemlidir.

 

Laboratuvarımıza geldiğinizde size vereceğimiz steril kaplara mastürbasyon yöntemi ile meni (semen) örneğinizi vermelisiniz. Çıkan ilk damlalar çok önemlidir ve kesinlikle size vereceğimiz kabın dışarısına taşırmamalısınız.

 

Vermiş olduğunuz semen örneği ile mikroskop altında dünya sağlık örgütünün yöntem olarak kabul ettiği makler kamera ile sayım yapılmaktadır. Spermiogram testi ile başlıca spermlerinizin sayı, hareket ve şekil (kruger testi)  gibi önemli değerlerine bakılmaktadır.

 

Sonucunuzu 2 saat sonra teslim alabilirsiniz.

 

Spermiogram testi hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

 

 

Etiketler

Sperm testi nasıl yapılır ?

Kısırlık

Erkekte kısırlık nedir ?

Kısırlık nasıl belli olur ?