HİZMETLERİMİZ
BİLGİLENDİRME
Ana Sayfa Sperm Tahlili Nasıl Verilir?
Sperm tahlili nasıl verilir?

Sperm tahlili (spermiogram) nasıl verilir, nasıl yapılır?

 

Genellikle erkekler infertilite ve varikosel gibi nedenlerle karşıya karşıya kaldıklarında sperm tahlilini (spermiogram) yaptırmaları gerekmektedir. İnfertilite ve varikoselin tanısında sperm tahlili önemli bir yere sahiptir.

 

Sperm tahlili vermeden önce yapılması gerekenlerin en başında 3-4 günlük bir cinsel perhiz gelmektedir. Test sonucunu olumsuz etkilememesi açısından bu süreye riayet edilmelidir.

 

Sperm tahlili nasıl verilir?

 

Yapmış olduğunuz cinsel perhiz sonrası, laboratuvarımızda özel olarak ayrılmış semen (meni) verme odalarında, size vermiş olduğumuz steril kaplarımıza mastürbasyon yöntemi ile semen örneğinizi  iyice uyarıldıktan sonra boşalmalısınız ve kesinlikle kabın dışarısına taşırmamalısınız.

 

Not: Sperm verme odalarımızda video oynatıcılarımız bulunmaktadır.

 

Sperm tahlili nasıl yapılır?

 

Vermiş olduğunuz sperm örneğinden, dünya sağlık örgütünün yöntem olarak kabul ettiği ve dünyanın en ileri merkezlerinde kullanılan makler kamera yöntemi ile sperm tahlili çalışılmaktadır. Sperm tahlilinde başlıca spermlerin sayısı, ph’ı, hareketliliği ve kruger yöntemi ile de spermlerin morfolojisi (şekil) analiz edilmektedir. Sperm tahlilinde, testi çalışan uzman teknisyenin tecrübe ve deneyimi, sonucunuzun güvenirliği açısından çok önemlidir. Bu açıdan sperm tahlilinizi bu konuda uzmanlaşmış androloji laboratuvarlarında yaptırmanız çok daha sağlıklı ve güvenilir olacaktır.

 

Not: Sperm tahlili sonucunuzu laboratuvarımızdan 2 saat sonra teslim alabilirsiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız mail adresinize gönderebiliriz.

Benzer Aramalar

sperm testi için sperm nasıl verilir