HİZMETLERİMİZ
BİLGİLENDİRME
Ana Sayfa Kromozom Analizi
Kromozom Analizi

kromozom analizi

 

Kromozom Analizi Testi

İnfertilite (kısırlık) zamanla gelişebileceği gibi, bazen doğuştan gelen sebeplerden dolayıda  kaynaklanmaktadır. Bu amaçla genetik testlerin ciddi önemleri vardır.Yapılan sperm testi sonucunda azospermi veya oligospermi ile karşılaşılırsa genetik inceleme yapılmalıdır. Bu testlerden bir  tanesi de kromozom analizidir. 

 

İstanbul dışından merkezimize gelemeyen hastalarımız için, ücretsiz kargo hizmetimiz bulunmaktadır. Kan örneklerinizin alınması için, gerekli tüpleri ve özel taşıma çantamızı, anlaşmalı kargo firmamız ile adresinize gönderiyoruz. Siz de en yakın bir sağlık kuruluşuna giderek kan örneğinizi verdikten sonra tekrar taşıma çantası ile örneklerinizi bize gönderebilirsiniz.

 

Kromozom analizi testi Genetik Tanı Merkezimizde çalışılmaktadır. Daha detaylı bilgi ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak için 0212 451 16 61 nolu çağrı merkezimizi arayarak hasta danışmanlarımızdan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 

Kromozom Testi Nasıl Yapılır?

Kromozomların sayı ve yapı bakımından incelenip varsa eğer kromozom anamolilerinin tespit edildiği bir genetik incelemedir. İnfertilite sorunu yaşayan erkeklerin ortalama %5’inde görülmektedir.kromozom analizi testi

 

Erkek infertilitesin de en sık karşılaşılan kromozom anomolisi klinefelter sendromudur. Bu sendromda infertil erkekler 47XXY kromozom dizilişine sahiptirler. Yani sağlıklı bir bireye göre fazladan bir X kromozomunu barındırırlar. Bu sendroma sahip erkeklerde görülen en önemli fiziksel değişiklikler uzun boy, bayan tipi kıllanma, testislerin gelişmemiş olması ve göğüsler de büyümedir. Bu durum testisleri ve sperm üretimini olumsuz yönde etkilemektedir. Yapılan araştırmalara göre her 500 erkekten  1’inde klinifelter sendromuna rastlanmaktadır. Sperm testi sonucuna göre  azospermi teşhisi alan erkek hastaların %15'inde de Klinefelter sendromu tespit edilmektedir. Sonuçlarınızı ortalama 3-4 hafta içinde alabilirsiniz.

 

 

Benzer Aramalar

Kromozom Analizi Testi,  Kromozom Analizi Fiyatı,  Kromozom Analizi Testi Nasıl Yapılır?,  Kromozom Analizi Ne Kadar Sürer?